Zahradní architektura

Vše o pěstování rajčat, návrat cínií i aktuální řezy. Nové číslo časopisu Zahrada se semínky zdarma je již v prodeji!




Dubnové číslo časopisu Zahrada 2/2023 je již v prodeji. Mimo jiné v něm naleznete i zdarma balení semínek rajčat, masité odrůdy ‚Jergus F1‘.

Časopis Zahrada 02/2023

Najdete jej v novinových stáncích, v prodejnách tisku, v obchodních řetězcích a čerpacích stanicích (např. Tesco, Billa, Lidl, Kaufland, Terno, Coop, Metro, OMV, Shell, Slovnaft). Můžete si jej také objednat elektronicky na www.jagastore.sk, www.predplatne.jaga.sk nebo floowie.com.

Co v něm naleznete?

Hlavním tématem dubnového vydání jsou rajčata. Prostřednictvím 45 nejčastějších otázek a odpovědí zjistíte vše o jejich pěstování, od výběru odrůdy přes výsev, pikírování, výsadbu, péči až po sklizeň plodů či likvidaci natě.

Na začátku sezóny se vyplatí obnovit si základní znalosti o pěstování jednotlivých skupin zelenin, jako jsou listová, zelná, plodová a další.

Známý zoolog Adrián Purkart se s vámi podělí o zajímavá fakta o včele medonosné. Začátek jara se nese ve znamení řezu polokrov, představíme ho v pěti krocích na řezu mrazuvzdorné fuksie chilské. Martin Čurda vám ukáže, jak můžete změnit zahradu s velkým centrálním trávníkem, pokud děti už „vyletěly“ z hnízda a doma máte pejska.

Všechno, co vás zajímá o pěstování rajčat

V článku Vše, co vás zajímá o pěstování rajčat naleznete 45 nejčastějších otázek a odpovědí o této oblíbené zelenině. Týkají se například výběru stanoviště, přípravy půdy, výsevu, výsadby, zavlažování, vyštipování, ale i zpracování úrody či likvidace porostu po sezóně.

Vše o pěstování rajčat

Jak na pěstování zeleniny

Článek Jak k pěstování zeleniny vás provede jednotlivými skupinami zelenin, například listová, plodová, zelná a pořadí, co je klíčové. Ne každá ze zelenin například snáší intenzivní vyhnojení, což je také základ pro rotaci plodin.

Jak na pěstování zeleniny

Zamilujte si cínie

Cínie, oblíbené letničky našich babiček, hlásí návrat. Jejich květiny jsou neuvěřitelně rozmanité, co se barev i tvarů týče. Jsou vhodné do letních zahradních kytiček, kde je jejich trvanlivost ve váze nadprůměrná. Jak je pěstovat, včetně ukázky pestrosti odrůd, naleznete v článku Zamilujte si cínie.

Návrat cínií

Řežeme v dubnu

Oblíbené polokry, jako jsou levandule či šalvěje pocházejí z teplejších oblastí. I proto je řežeme až na jaře, když už nehrozí silné mrazy. Pro jejich pěkný tvar a spolehlivé kvetení je řez dokonce nezbytný. Jeho základy si v pěti krocích ukážeme na příkladu u nás zatím méně známého mrazuvzdorného polokru fuksie chilské v článku Režemu v dubnu.

Řežeme v dubnu

Ekologicky proti pandravům

Pěstujete kořenovou zeleninu nebo brambory? Pravděpodobně jste se už setkali se štíhlými a tuhými larvami brouka kováře, kterým se říká drátovce. Žijí v půdě, což by nám nevadilo, kdyby se s oblibou nezavrtávali do naší budoucí úrody. Úžasné je, že nové poznatky o různých druzích mikroorganismů odpozorované z přírody už umíme využít iv zahradě v podobě ochrany plodin. Více se dočtete v článku Ekologicky proti pandravám.

Ekologicky proti pandravům




Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *